ضوابط حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران تک‌سالن

ما در تک‌سالن تاکید بسیاری بر اصل حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربرانمان در تمامی پلتفرم ها شامل وب و اپلیکیشن های موبایل داریم. هدف از این سند توضیحی درباره اطلاعات خصوصی و نحوه استفاده از این اطلاعات است که تک‌سالن از کاربران خود اعم از سالن ها و کاربران عادی جمع آوری می کند. این اطلاعات شامل مواردی است که مخصوص هر کاربر و یا هر سالن بوده و به کمک آن ها می توان کاربران تک‌سالن را به صورت منحصر به فرد شناسایی نمود. برای نمونه می توان به نام، نشانی، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود.

اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آن

شما با ثبت نام در تک‌سالن اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و یا ایمیل و چنانچه به عنوان سالن ثبت نام نمایید اطلاعات سالن خود را در اختیار تک‌سالن قرار میدهید.هدف اصلی از جمع‌آوری اطلاعات اعضا در هنگام ثبت نام، تنها به دلیل ارائه خدمات منحصر به فرد تک‌سالن است تا ما بتوانیم با داشتن اطلاعات اولیه کاربران را در سیستم هدایت کرده و با حفظ امنیت در سطحی بالا آنان را در مسیر مورد نظر هدایت نموده تا ارتباط بین کاربر و سالن ها را برقرار نماییم. به عنوان مثال، یک نمونه از ارتباط بین کاربران و سالن ها جهت نمایش لیست مشتریان سالن و یا ارسال اطلاعات مشتری در زمان ثبت وقت میباشد. تک‌سالن همچنین اطلاعاتی از قبیل آدرس آی پی (IP) و کوکی های کاربران در هنگام مرور صفحات سایت را جمع آوری میکند که در موارد لزوم از لحاظ امنیتی از کاربران خود حفاظت نماید. همه کابران با شماره موبایل تایید شده به سایت و اپلیکیشن ها وارد میشوند و چنانچه تغییری در شماره موبایل صورت گیرد نیازمند ارسال و تأیید مجدد شماره موبایل میباشد.

تراکنش ها و نحوه ذخیره اطلاعات

تمامی اطلاعات در سرورهایی با امنیت فوق العاده بالا ذخیره میشود، که با لایه های مختلف امنیتی دسترسی به آن را محدود کرده ایم و تنها خود کاربر و سالن امکان بازیافت و ویرایش اطلاعات را داشته باشد. بخش های حساس اطلاعات از قبیل رمز عبور کاربران به صورتی امن رمز گذاری شده و سپس ذخیره میشود. بخش هایی شامل تصاویر اختصاصی سالن ها که تنها برای گروهی خاص از مشتریان تایید شده سالن قابل نمایش است از امنیت بالاتر نسبت به صفحات دیگر بهره میبرد که بتواند دسترسی امن و محدود شده برای مشتریان را تضمین نماید.

تعهد تک‌سالن بر حفظ و صیانت اطلاعات مشتریان سالن

بخشی از خدماتی که تک‌سالن به سالن ها ارائه میدهد امکان مدیرت مشتریان سالن است، تا سالن بتواند برای مشتریان خود وقت جدید ثبت کنند، گزارش تولید کنند و دسترسی آنان به بخشهایی از قبیل گالری تصاویر اختصاصی را کنترل نمایند. سالن همچنین میتواند اطلاعات اولیه مشتریان شامل اسم و شماره موبایل را به صورت تک به تک وارد کرده و یا به صورت گروهی با آپلود کردن فایل لیست مشتریان آنان را در سیستم ثبت نماید که در هر دو صورت مرحله ثبت مشتریان و ذخیره سازی لیست با در نظر گرفتن امنیت بالا انجام میشود و تنها به صورت انحصاری در دسترس خود سالن قرار دارد.

تک‌سالن بر اصل جلب رضایت کامل و حفظ اعتماد کاربران خود بنا نهاده شده و اخلاقاً و قانوناً خود را متعهد میداند تا حفظ این اطلاعات را تضمین نموده و هرگونه دسترسی به آن را برای هر گروه و کاربری ناممکن نماید. این محدودیت شامل کاربران سایت، اپلیکیشن ها و حتی کارمندان تک‌سالن نیز میباشد.